26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Előzetes

Kötelező csapatmunka - Kipróbáltuk az Elden Ring Nightreignt

A hétvégén lement az Elden Ring Nightreign Closed Network Testje.

Írta: DRKSHDW

Sok szempontból érdekesen zajlott az Elden Ring Nightreign zárt network-tesztje, tekintve hogy az első session alatt szinte rögtön lehaltak a szerverek, de hát erre való egy hálózati teszt. A hétvége során a játékosok 4 osztályt próbálhattak ki, és ezek tökéletes szinergiában voltak egymással. E négy class a következő:

  • Wylder: Más játékokban ez lenne a „warrior” class, egy remek kezdő karakter azok számára, akik most ismerkednek az ilyen stílusú játékokkal. A támadás és védekezés remek ötvözete.
  • Guardian: A csapat „paladinja”, kinézetre legalábbis biztosan. Nehéz páncélzatban és hatalmas fegyverekkel húzza magára az ellenfeleket, és ő az első, aki a csatába lép.
  • Duchess: Közönségkedvenc class ő a csapat „assassinja”. Azért is kedvelik, mert az egekig magasztalt bloodborne-os dodge-olás visszaköszön nála a játékban. Könnyű rövid kardok, tőrök jellemzik és villámgyors mozgás.
  • Recluse: A „mage”. Távolról varázsolva semmisíti meg az ellenfeleit varázslatokkal.

Amint elindul a játék, és belépünk a Roundtable Holdba észrevehetjük, hogy jócskán átdolgozták a helyszínt. A bázisunkon a játék ezen verziójában csak egy karakterválasztót és egy reliceket menedzselő menüpontot találunk, amely lényegében arra jó, hogy a játékok során összegyűjtött permanens buffokat itt tudjuk menedzselni, ezáltal kicsit egyedibbé téve a karakterünk képességeit. Ezen a két menün kívül még van egy edzőterület ahol az összes karakterrel kipróbálhatjuk az összes fegyvert a játékban, és még egy edző bábu is található, ha igazi ellenfélre vágynánk. Ez hatalmas plusz pont, hiszen különböző taktikákat és manővereket tudunk betanulni, nem élesben kell kísérleteznünk a meccsek alatt. A HUD-ban egyébként még megtaláljuk a játszható karaktereket, akik túl sok mindent nem mondanak, de ott vannak, illetve elzárt részek is vannak, mondani sem kell, hogy ezek a teljes játékban fognak megnyílni.

Kötelező csapatmunka - Kipróbáltuk az Elden Ring Nightreignt

A nagy kerekasztalnál tudunk lobbyt keresni, ahol az első Nightlordig vezető küldetést nyomhattuk végig a teszt során. Itt van lehetőség teljesen véletlenszerű csapattársakat keresni de 2 és 3 fős premade csapattal is játszhatunk, az előzetes pletykák ellenére. Ennek összehozása sajnos a Fromsoftware-re jellemző jelszavas matchmaking, ami lássuk be, kicsit idegesítő és idejét múlt, de hát ez van. A tesztelés élményéhez negatívumként adódott hozzá, hogy a coop játékmódot nem lehetett játszani egészen a negyedik playtest sessionig, így a játékosok rá voltak kényszerülve, hogy véletlenszerűen dobja őket be a játék egy csapatba. Itt jön képbe az, és ez már a gameplay része, hogy ha nem dolgoztok össze akkor nagyon gyorsan véget fog érni a közös kalandozás. A játék teljesen úgy lett kitalálva, hogy hárman egyszerre mozogjanak a játékosok, és ha valaki elkóricál az szinte azonnal büntetve lesz.

A nehézség azonban tökéletes egyensúlyban van, ha jó a csapat, a karakterek meglepően jól kiegészítik egymást, és a loot system is gyorsan átlátható és kezelhető. A játékosok nem minden esetben kapják ugyanazt a lootot, de tudnak cserélgetni egymás között, ezen felül a perkök, amelyeket útközben szereznek is hatással lehetnek az egész csapatra. A skillek is nagy részben csapatmunkára ösztönöznek, a tankosabb karakterek erős staggert tudnak okozni míg például a Duchess az egész csapatot láthatatlanná tudja tenni bizonyos időre. Amint leszállunk a pályára, azonnal el kell indulnunk és nagyon gyorsan kell kommunikálni a többiekkel, hiszen nincs vesztegetni való idő. Ez problémát jelenthet majd azoknak a csapatoknak akik nem ismerik egymást mert taktiailag meg kell beszélniük, hogy mikor melyik romhoz, melyik bosshoz és milyen sorrendben menjenek, hiszen így tudják csak megszerezni az extra flaskákat és a ritkább/erősebb fegyvereket. Jázékon belüli chat illetve illetve beszélgetési lehetőséget nem találtunk, amely nehezítheti a random generált csapatok dolgát, ez egy remek quality of life újítás lehetne.

A körök egyébként változatosan alakultak, pláne ahhoz képest, hogy egyetlen pályán játszhattunk. Mi a Duchess, Recluse, Guardian felállásban játszottunk, akik nagyon jól passzoltak egymáshoz, és jól tudtunk haladni a küldetésekkel. Jellemzően egy mintára épült a végigjátszás: összeszedni a lehető legtöbb flaskát a közelben, legyőzni a lehető legtöbb bosst és feltápolni magunkat az első estére. Az első éjszakán két ellenféllel lehet találkozni, az egyik a Centipede Demon a Dark Soulsból, míg a másik a Demihuman Queen és Demihuman Swordmaster duó. Ők különösebben nem jelentenek nagy kihívást. A második napon ugyan ez a program, és az este végére a Fell Omen a főellenségünk, aki már tud fejfájást okozni, ha nem figyelünk. Külön pozitívum, hogy a boss kapott teljesen új képességeket és move-okat, ezért még a szakavatott Elden Ringesek is meglepődhetnek egy-két mutatványán. Mielőtt még továbbmennénk a Nightlordra, meg kell említsek egy kis csavart, ami engem és a csapattársaimat is nagyon meglepett. A Fell Omen ugyanis a második napon gondolhat egyet és invadelheti a csapatot a nap közepén. Kicsit gyengébbnek tűnik ebben a formában, nem tartott sokáig, hogy levágjuk és elvegyük tőle ami minket illet. Ilyenkor azonban a második éjszaka főellensége megváltozik, nem másra mint a Draconic Tree Sentinelre és mellé még kettő darab Royal Calary Knight-ra…

Kötelező csapatmunka - Kipróbáltuk az Elden Ring Nightreignt

Őket egyszer sem tudtuk legyőzni, pedig nem ma kezdtük a souls játékokat, tehát ez a harc kifejezetten nehézre sikeredett. Amikor Morgotot kellett eltenni láb alól, ott viszonylag simán mentünk tovább és a Nightlord is élvezetes harcot produkált, de őt is viszonylag könnyen ki lehet iktatni, ha az ember megfelelően fejlődik és lootol. Gladius, Beast of Night, egy Cerberus szerű kardos tűzokádó háromfejű kutyadémon, aki képes háromfelé osztódni és lefoglalni a csapat minden tagját külön-külön. Az arénája kifejezetten jól néz ki, kicsit a Radahn harca helyszínére emlékeztet, de sok ismerős rész lesz amúgy is az alapjátékból.

Összességében egy nagyon élvezetes játékmenetről beszélhetünk és egy kitűnő megvalósításról, majdnem minden téren. Több mint 10 órát játszottunk, csak az első pályán, és még most is szívesen visszamennénk rá. Kész szerencse, hogy bár nem untuk meg ezt a küldetést, de ezen felül még hét Nightlord fog várni ránk a teljes játékban. A technikai részével azonban kevésbé voltunk megelégedve, a szerverek borzalmasan futottak, ahol nagyobb teljesítményre lett volna szükség, ott akár 15-20 FPS-re is bezuhant a teljesítményt, és a amikor nem kellett különösebben erőlködni akkor is 40-45 között mozgott. A coop matchmaking az idő felében nem működött és a szerverek is volt, hogy lehaltak. Ugyan a megjelenés még messze van, de nem tartom kizártnak, hogy ezeknek a javítása több időt fog igénybe venni az előzetesen vártnál, mindenesetre bízzunk benne, hogy nem kerül távolabbra a megjelenési dátum ezek miatt. Jelen állás szerint a játék május 30-án érkezik minden platformra, és bízzunk benne, hogy ez így is marad. Mi már alig várjuk, hogy levadászhassuk az éjszakai urait.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!