26 éve Veletek – PC Dome / PlayDome

Sajtóközlemény/hirdetés

Dízel Dacia az utakon (x)

Írta: hirdetés (x)

Napjaink legszélesebb körben használt dízel befecskendező rendszere az úgynevezett common rail rendszer. Ez az úgynevezett közös nyomócsöves rendszer. A rendszer legfőbb elemei a nagynyomású szivattyú, a közös nyomócső, valamint az injektorok. Természetesen mint minden rendszernek, ennek is vannak tudnivalói, előnyei, és problémák is adódhatnak vele. Vegyük sorba ezeket.

Tudnivalók
A nagynyomású szivattyút nevezhetjük a rendszer szívének. Ez egy radiáldugattyús szivattyú. A kisnyomású a tankból a nagynyomásúig juttatja az üzemanyagot. A kisnyomású szivattyú elhelyezkedése gyártótól függően változó. A nagynyomásúnak az a feladata, hogy a meghatározott nyomáson tartsa az üzemanyagot, és azt szükség esetén a közös nyomócsöven keresztül az injektorokhoz juttassa. Meghajtását a motor főtengelye biztosítja, szabályozását pedig a motorvezérlő elektronika végzi.

Dízel Dacia az utakon (x)

Előnyök
Ennek a befecskendezési rendszernek az az előnye, hogy nagyon precízen képes az üzemanyag mennyiségét adagolni. A nagy nyomásnak köszönhetően, amit a nagynyomású szivattyú állít elő, a gázolaj nagyon finoman porlasztódik. Így sokkal tisztább és jobb égést eredményez. Ennek köszönhetően pedig a gépjármű alacsonyabb fogyasztással működik és kevesebb káros anyagot bocsát ki. Ezt a korszerű motorvezérlő elektronikával párosítva alacsony fogyasztás mellett is nagy teljesítménnyel dolgozik a motor.

Problémák
Meghibásodás esetén valamilyen tünetet mindig észre lehet venni az autón, attól függően, hogy éppen milyen hibája van az alkatrésznek. Lehet ez indítási probléma, gyorsulási, vagy alapjárati.

Ilyen esetben gyanakodni kell, hogy a nagynyomású szivattyú vagy az inejktorok javításra szorulnak. A rendszer egyik legstabilabb elemeiről beszélünk, vagyis a jellemző meghibásodások a szerelők által akár azonnal kiszúrhatóak. A legegyszerűbb eset, amikor a szivattyú házán szivárgás nyomait észleljük. Ebben az esetben egy szimpla tömítésgarnitúra csere is megoldhatja a problémát. A nagynyomású szivattyúkat a próbapadi ellenőrzést megelőzően szét kell szerelni. Meg kell győződni annak belső tisztaságáról, az azt meghatározó elemek sértetlenségéről is.

Dacia gépkocsik esetében is hasonlóan történik a szerviz, mely egy kétlépcsős munkafolyamat. Első körben a bevizsgálás, a hibák feltárása történik. Ez alapján elkészül az árajánlat, amely során második körben a szerviz alatt a bevizsgált hibák javításra kerülnek. A szerviz során jellemzően két variáció van. Gyári alkatrészekkel a rosszul működő elemet felújítják, vagy azt már egy eleve felújított cseredarabra cserélik. Mindkét esetben ugyanaz lesz az eredmény. Természetesen azt a verziót ajánlják, amely Önnek gyorsabb és olcsóbb megoldást jelent a fennálló probléma megszüntetésére.

Kattints, ha érdekesnek találtad a cikket!

HOZZÁSZÓLÁSOK

Még nincs hozzászólás, légy Te az első!